Мобільна бібліотека відкрилась і у Вінниці!

21 вересня 2013 року у Вінниці запрацювала перша в Україні інноваційна «Мобільна бібліотека» просто неба в сквері Козицького. На зустріч також завітали відомі вінницькі письменники – Вікторія ГранецькаНаталка Доляк та Валентина Гальянова.

На фото справ наліво: ведучий свята, представник місцевої адміністрації, письменниця Вікторія Гранецька, письменниця Наталка Доляк

Незважаючи на зливу, на відкриття зібралося безліч вінничан та гостей міста. Похмура погода не завадила урочистому відкриттю та веселим конкурсам. Гості свята із задоволенням читали вірші, відповідали на запитання вікторини, отримували подарунки. Погода вносила свої нюанси, тому найціннішим подарунком виявилась парасолька, яку вручили найактивнішому глядачеві.

На свято мешканці Вінниці принесли улюблені книги. Під захистом намету вінничани побудували вежу з книг, які згодом будуть відправлені до сільських бібліотек. Це ще один етап соціальної акції «Принеси паперову книгу і отримай натомість 500 електронних».


                         Вікторія Гранецька, голова місцевої адміністрації, Наталка Доляк


«Мобільна бібліотека» стала центром вінницького літературного життя! Адже тільки тут можна абсолютно безкоштовно завантажити понад півтисячі електронних книг популярних українських та зарубіжних авторів! Для читання потрібен смартфон або планшет і трохи вільного часу. В день відкриття більше 5000 книг знайшли своїх читачів у Вінниці!Інформація про проект «Мобільна бібліотека»
«Мобільна бібліотека» – це національний проект, який «МТС Україна» проводить спільно з міськими адміністраціями українських міст. На даний момент віртуальні книжкові полиці вже розташовані в Києві (тротуар по вул. Хрещатик 19-21), Одесі (Соборна площа), Львові (площа Ринок) та Вінниці (сквер Козицького).

На корінцях зображених на них книг розміщуються спеціальні QR-коди, за допомогою яких книги можна безкоштовно завантажити в електронних форматах через публічну мережу Wi-Fi і залишити у себе назавжди. Коди можна вважати за допомогою камери будь-якого сучасного смартфона або планшета. Поруч з «Мобільної бібліотекою» по вихідних працюють «мобільні бібліотекарі», які допомагають читачам налаштувати пристрої і показують, як завантажувати книги.


У «Мобільної бібліотеці» представлено понад півтисячі книжок різних жанрів, включаючи класику і твори сучасних зарубіжних і українських авторів, зокрема, такі відомі і популярні імена, як Андрій Курков, Сергій Жадан, Марина і Сергій Дяченки, твори яких друкуються стотисячними комерційними тиражами не тільки в Україні, але і за кордоном.