Рецензія тижня: Люко Дашвар «ПоКров»


Сьогодні ми хочемо поділитися з вами оглядом останньої книги Люко Дашвар «ПоКров». 

Ця книга сколихнула читацьку аудиторію, адже майже всі книги Дашвар стали бестселерами! 

 

 

 

Автор:

 

    Люко Дашвар (справжнє ім’я Ірина Чернова) – українська письменниця, сценарист та журналіст.  Лауреат премії «Книга року Бі-Бі-Сі-2008». З 2010 року «Золотий автор», з 2012 – «Золотий письменник України».


    Письменниця створює романи на теми життєвих історій. Пише так гостро й пронизливо, психологічно й чуттєво, що торкається струн душі кожного. Її книги «Село не люди», «Рай. Центр», трилогія «Биті є» та «Мати все» є лідерами продажу в усіх українських книгарнях. 

Схоже пишуть: Халед Хосейні, Олена Печорна, Світлана Талан, Марія Матіос. 

 

 


 

Сюжет роману «ПоКров»


Це – родинна саги семи поколінь, події якої охоплюють часи козацтва та революції гідності в Україні.    


Все починається з історії хорунжого Яреми Дороша закохується в молоду та чарівну Перпетую. Дівчина вагітніє, а Ярема гине. І це була б уся історія, якби не законна дружина славетного козака! Вона проклинає дитину грішного союзу, сподіваючись, що саме її син стане законним спадкоємцем і продовжить рід Дорошів.  Перпетуя переїздить з Чернігівщини до Канади.  Бажаючи щастя дітям коханого чоловіка, вона заповідає скриню із золотом обом родинним гілкам Дороша...   

 

Минають роки.

Читач переноситься в грудень 2013 року, коли Україну сколихнула революція проти свавілля влади. 


На тлі історичних подій ви зустрінете юну Мар’яну, яка саме зараз переживає зраду чоловіка.  На Майдані вона знайомиться із Ярком і це змінює все її життя!  Архівні пошуки допоможуть Мар'яні не лише віднайти загублені у вирі війн і революцій імена, а й із дрібних уламків зібрати докупи власну родину. Їй доведеться дізнатись про родинне прокляття…

 

Це роман про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, та про споконвічну війну людини за право бути собою. 

 Висновок:

Якщо Ви здатні на все заради хорошої драми, від якої неможливо буде відірватись і яка доведе до сліз чутливі жіночі серця - ця книга для Вас). Люко Дашвар вдало жонглює людськими емоціями.  

 

 

  • прихильницям попередніх книг Люко Дашвар;
  • тим, хто хоче бути в курсі останніх українських новинок. 

 

 

  • шанувальникам класичної літератури;
  • хворим на серцево-судинні та нервові захворювання. 

 

 

Відгуки з мережі про книгу «ПоКров»:


 

 

За два вечори прочитала книгу "ПоКров".

Неймовірний твір, який просто не може залишити байдужим. В першу чергу хочу виразити свою вдячність Люко Дашвар за те, що вона не оминула своєю увагу таку болючу для нас тему, як "Революція гідності", навіть дотрималася хронології подій.  

Особливо вразило її влучне порівняння байдужих до того, що відбувається в державі, людей із сусідами: "Багато чого можна зробити, якщо ця країна вам рідна. Якщо ви не почуваєтеся сусідкою, яка вештається чужим двором. Сусідське не болить, тільки дратує. Болить тільки своє".

Читати без сліз про події на Майдані 18-22 лютого просто не можливо, складається враження, що ти сам стаєш очевидцем всього того, що там відбувалося, поринаєш у їх вир з головою. На прикладі роду Дорошів автор показує, наскільки важливо пам"ятати своє минуле, своїх предків, не дарма ж говорять: "Без минуло немає майбутнього". Неспростовні істини, викладені простою, зрозумілою кожному мовою, беззаперечно достукуються до сердець читачів, заставляють задуматись.

"ПоКров" - одна із тих книг, прочитавши яку, подумки повертатимешся до неї знову і знову, а іншу до рук візьмеш не скоро.


 

 

Неймовірна книга, що вразила так глибоко,як жодна інша...

Дивує як доля однієї людини тісно переплітається з долею країни і та вже не може існувати окремо...

Дивує, як кожний персонаж в одну і туж фразу:"Так далі жити не можна " вкладає щось своє...

Дашвар вустами Мар"яни вчить непідробленої істини:"Не можна, щоби в сім"ї.....свої своїх же вбивали". І зовсім не Мар"янину сім"ю має на увазі авторка:"Багато чого можна зробити, якщо ця країна вам рідна..."

Найбільше вразили Мар"яна, Ярко і Поля...Читаєш і переживаєш за персонажів як за реальних людей
"Немає для нас...звичайних дюдей...нічого неможливого". Слава Україні) 

 

За добу прочитала "Покров", тому що книгу цю чекала дуже довго і все роздумувала, про що ж вона мені розповість... Чесно, перехвалювати не хочу - дратувала трохи переоцінка Майдану, дратували й вчинки головної героїні (нагадала чимось Майю з "На запах м'яса) та зовсім казкові випадковості... У реальному житті, думаю, не могло б такого бути.. Хоча, не мені про це судити.

Але, знате, відірватися від книги я не могла! Так правдиво і чесно написано, так просто про складне і так складно й неосяжно про просте, про звичайне...

В цій книзі переплітається з десяток людських історій, з яких складається історія цілого роду, а з ним - й історія країни, нашої країни.

Хочеться подякувати Люко Дашвар за те, що пише такі якісні книги такою барвистою мовою, в яких переплітаються і містика, і людські переживання, й історія із сучасністю. Мені книга подарувала багато емоцій - приємних і не дуже; змусила подивитись і на Майдан, і на історію взагалі, і на цілком буденні речі під іншим кутом. Прочитайте. І Ви не пожалкуєте. Не ідеально, звісно, але тут, в цій книзі - вкладена душа автора, і це дуже ясно відчутно.


 

 

 


Ви можете замовити роман «ПоКров» від Люко Дашвар у книжковому магазині "Читайка". 

Бажаємо захопливого читання!