25 дитячих книг, написаних і для дорослих!


Пам'ятаєте фільм «Доросла маленька Я»? 

Героїня в дитячому віці спеціально написала для себе дорослої листа і попросила нотаріуса знайти її через 20 років та віддати це послання :). Знаєте, що вона писала собі, майбутній?  Просила бути не як усі - нудною, знервованою, втомленою від роботи. Вона просила фантазувати та пам'ятати про свої мрії!    

 

Сьогодні в нашій підбірці 25 дитячих книг, які варто перечитати дорослим. 

 

 

Ми в книжковому магазині «Читайка» вважаємо, що дійсно хороші дитячі книжки пишуть не лише для дітей, а й для дорослих!    В них усе по-справжньому: кохання, дружба, хоробрість.  Іноді їх корисно перечитувати – щоб підвищити імунітет до сірості та буденності.  Тим паче, з віком, навіть в зачитаній до дірок книзі, можна віднайти щось новеньке для себе ;). 


Українське видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» взагалі підписує всі свої книжки фразою «Малятам від 2 до 102».  І на нашу думку, це правильно! :)   

1. Астрід Ліндгрен «Пригоди Еміля з Льонеберги»

Пригоди босяка Еміля – це кращий рецепт для тих, кому не вистачає позитиву та веселощів!  Хвилини сміху Вам забезпечені. А ще це найоптимістичніша книжка Астрід Ліндгрен, адже її герой ніколи не пасує перед труднощами та вміє отримувати задоволення від усього на світі!  

 


2. Джеральд Даррелл «Моя сім'я та інші звірі»

 Це книжка натураліста та зоолога Даррела розповідає про дитячі роки, які автор провів на острові Корфу. Вона дуже кумедна та повна любові до тварин, птахів і комах!  

 

  

3. Віктор Драгунський «Денискины рассказы»

 Не має значення, читали Ви ці розповіді в дитинстві чи вони дивним чином пройшли повз Вас, - просто почніть читати.  Звичайно, багато речей вже залишилось в нетрях історії, але є те, що буде жити вічно: чистий дитячий гумор, ну зовсім неймовірна дитяча логіка та абсолютна любов до життя.  

 

 

  

4. Жюль Верн «Діти капітана Гранта»

 Це той випадок, коли книга перетворюється на корабель, і тебе підхоплює вітер далеких подорожей. Чуєш, як тріпочуть над головою вітрила? А як розхитується палуба під час шторму? Попереду величезний світ, захопливі пригоди та зустрічі з дивовижними людьми! 

 

 

  

5. Елінор Портер «Полліанна»

 Чи легко бачити в житті лише світлі сторони? Мабуть, все ж таки ні. Адже ми, дорослі, маємо купу проблем і прекрасно знаємо, що хорошого багато і просто так не буває.  Але якщо перетворити радість у гру, а потім ще й у життєвий принцип, можливо тоді ми зможемо інакше сприймати дійсність?   Ця світла та наївна історія про дівчинку Поліанну – справжній антидепресант.  Приймайте в необмежених дозах! 


 

 

6. Вільгельм Гауф «Холодне серце»

«Холодне серде» — найбільш романтичний твір німецького казкарника Гауфа. Чому його варто перечитати дорослим? Тому що саме ми, а не діти, частіше за все готові проміняти великодушність, чесність та щирість на холодне серце... А все ж таки, це чудова життєствердна казка. Тому просто прочитайте її.

 

 

 

 

7. Олександр Грін «Алые паруса»

 Юрій Нагібін писав: «Якщо любов до Александра Гріна зберігається і в дорослому віці, значить, людина змогла вберегти своє серце від старіння».   Історія Ассоль доводить нам: чудеса існують, причому їх можна не лише чекати, а і створювати власноруч!   

 

  

8. Ірмгард Койн «Девочка, с которой детям не разрешали водиться»

 Щоб не потрапити в неприємності, потрібно добре себе поводити. Але – на жаль! – як би не намагалась героїня бути чемною та слухняною дівчинкою, виходить усе навпаки.  Цю кумедну та трішки сумну історію ми сміливо рекомендуємо усім батькам та вчителям проти виховательського «я краще знаю».

 9. Туве Янссон «Все о муми-троллях»

 Дивовижно, але чарівні мумі-тролі начебто ростуть разом із нами. Перечитані сьогодні, вони  не здаються наївними, дурними чи надто дитячими.  Кожен знайде в них саме те, що йому зараз потрібно, - спокійну та добру мудрість, відчуття любові, захищеності та душевного тепла. 

 

   

10. Ернест Сетон-Томпсон «Рассказы о животных»

 «Любовь к животным мы теперь не ставим в людях ни в грош, а над привязанностью к кошкам даже непременно смеемся. Но разлюбив сперва животных — не неизбежно ли мы потом разлюбливаем и людей?» — писав російський письменник Олександр Солженіцин. Ця книга – ще один привід любити та поважати братів наших менших!  

 

  

11. Рудольф Еріх Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена»

 Усі історії знаменитого брехуна, який літав на ядрі та власноруч витягував себе із болота за чуба, не варто читати за раз. Досить лише однієї байки на ніч – і тоді Ваші сни точно будуть неймовірно казковими! :)

 

 

12. Льюис Кэрролл «Алиса в Стране чудес»

Певне, найкраща книга в жанрі абсурду.  Її обожнює вже декілька поколінь! Багато хто навіть вважає, що історія дівчинки, шо провалилась в кролячу нору, розрахована виключно на дорослих, аж так багато там логічних, математичних та філософських заморочок. 

 

  

13. Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»

 Книга нагадає Вам про те, що можна підкорити світ, маючи в арсеналі лише відро з фарбою та пензлик :D. Дозвольте дитині всередині Вас веселитися разом із маленьким шибайголовою Томом, шукати скарби, бути піратом і розбійником, з захопленням слідкуйте за  кожною його ідеєю. Гарантуємо – нудно не буде!  

  

 

14. Антуан де Сент-Экзюпери «Маленький принц»

 Якщо Ви з жахом розумієте, що перетворились у дорослого, перестали дивитись ввечері на зірки і ставити справді важливі питання, а також почали вимірювати життя числами і розлюбили квіти – перечитайте «Маленького принца». Це одна із тих особливих книг, котрі здатні повернути людину в дитинство! 

  

 

15. Памела Треверс «Мері Поппінс»

 Ця казка— не просто подорож в сюрреалістичний світ. Це — безцінна згадка кожному про те, що ми самі творимо свою реальність, самі здатні робити чудеса, або не робити – все залежить від власного вибору. Вона розповідає про те, що найголовніше – не боятись вітру змін та вірити в себе. Всім, хто мріє змінитись, читати обов’язково.   

 

 

 

16. Олександр Волков «Чарівник Країни Оз»

 В героях версії від Олександра Волкова «Чарівник Країни Оз» ми легко впізнаємо себе. Кожен шукає власну дорогу з жовтої цегли та мріє позбавитись маленьких слабинок.  І це добре.

 

 

 17. Астрид Линдгрен «Пеппи Длинныйчулок»

 Ця книжка точно подобається усім дітям віком від 6 до 86 років! В ній — справді непереможна пустотливість, котра примушує очі горіти від захвату, вселяє оптимізм та додає радості життя. І ще один привід задуматись: а чи не перетворився я часом на старе відро?  :) 

 

  

18. Джон Р.Р. Толкин «Хоббит, или Туда и обратно»

 «Гобіт», який очолює список культових книг  ХХ століття, — далеко не звичайний твір. Це альтернативний світ, подорожуючи яким, ти мимоволі починає краще розбиратись у власному життя та в стосунках із дійсністю. Можливо, в цьому й полягає секрет нестаріючої саги Толкіна?  

 

 

 19. Николай Носов «Незнайка на Луне»

 Казку Носова з елементами фантастики, економісти називають найбільш доступним та змістовним підручником з політекономії. Також з цієї книги можна засвоїти, що ж таке реклама, акціонерне товариство, банк, що луснув, продажна преса, забастовки, безробіття, біржа і що таке ринкові відносини. Коротше кажучи, зовсім недитяча історія.   

 

 

20. Джоель Гарріс «Казки дядечка Римуса»

 Коли ми читали ці казки в дитинстві, то помічали лише хитрого Братика Кролика, бідолаху Братця Лиса, кмітливого Братця Черепаху та інших тварин. Вже з віком нам відкрився оповідач цих історій – безкінечно мудрий дядечко Римус, у котрого кожен із нас може навчитись добру та толерантності.  

 

 

21.  Джеймс Баррі «Пітер Пен»

 Як же так сталось, що ми розучились літати? Чому дітям властиве це відчуття польоту, прямоти та глибини почуттів, а дорослим – ні? Чи  можна назавжди лишитись дитиною – і чи потрібно нам це?  «Пітер Пен» — одна з тих казок, яка стає для дорослих справжнім откровенням. Неможливо відірватися, а після прочитання неможливо забути!   


22.  Анджела Нанетті «Мій дідусь був черешнею»

 У Тоніно є мама й тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся міські, а є - сільські. І вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся - Оттавіано і Теодолінда - словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно, а отже - й перед нами, скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. 


 

картинка olimpia

 

- Якщо слухати уважно і зосередитися, то можна побачити купу всякої всячини - так, ніби очі в тебе відкриті. А зараз послухай, як дихає черешня... 


 

23. Марія Паар «Вафельне серце» 

У цій книжці йдеться про пригоди двох 9-річних вигадьків. Вони півроку наминають смачні вафлі, а потім бавляться в другусвітову війну, виступають в ролі вуличних музикантів, вирушають зганяти овець і влаштовують Ноїв ковчег.  Прекрасна книга про дружбу та пригоди, читається на одному подиху! 


24. Джоан Роулінг «Казки барда Бідла» 

Це п’ять абсолютно несхожих казкових історій, читання яких викликає то захоплення, то сміх, а то й тривожне відчуття смертельної загрози!  Для прихильників поттеріани та казок із сенсом. 
25. Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених дахів» 

Марк Твен називав руденьку героїню Монтгомері «найбільш зворушливою й чарівною дитиною художньої літератури із часів безсмертної Аліси»!  Мало чи не на кожній сторінці Ви читатемете про те, як Енн "поринала в безодню розпуки", або про те, як її "охопив/пройняв неймовірний трепет", або про чергову "трагедію". І всюди вона шукає "простору для уяви". Цікава книжка для мрійливих дівчат! 

А які з вищенаведеного списку Ваші улюблені? :)