ГРА – ТВОРЧІСТЬ, ГРА – ПРАЦЯ

Всі люблять грати! Навіть не сумнівайтеся! Просто Ви ще не зустріли «свою» гру, якщо подумали «Та, мені байдуже!». Адже різновидів настільних ігор так багато! Тому знайти саме «свою» гру, вибрати дійсно цікаву складно. Гра - це особливий вид діяльності, основними характеристиками якої є творчість, спонтанність, а саме цінне - це задоволення від процесу. Гра для дітей - спосіб розвивати фізичні, інтелектуальні, емоційні, соціальні та моральні навички.

Настільні ігри захопили нас давно, ще до далеко появи комп’ютерних ігор. І все ж таки динамічні та захоплюючі сюжети комп’ютерних ігор не змогли не змогли повністю витіснити настільні ігри. Більше того, багато в чому саме настільні ігри залишаються «у топі» і сьогодні, тому що такі ігри – це живе спілкування, це зустрічі з друзями, це насичена різнобарвна діяльність. Не вміння оперувати новітніми гаджетами, а саме спілкування – ось запорука успішного та повноцінного життя дитини. Розвиток навичок спілкування малечі або підлітка формує вміння в подальшому вести змістовний діалог, відчувати співрозмовника і легко знаходити точки дотику.

Граючи, діти вбирають в себе всю необхідну інформацію, яку закладено в гру, будь це гра «Memory» для найменших на запам'ятовування або наша улюблена «Монополія» для тих, хто подорослішав. Надайте максимальну свободу дитині, дозвольте дитині самому ролі й приймати рішення. Заохочуйте участь дитини в командних іграх, особливо якщо в них присутній дух суперництва. Такі ігри як, наприклад, доміно, пазли, лото навчать дитину керувати своїми емоціями – не зловтішатися в разі перемоги або гідно приймати свою поразку. А від так, дитина буде готова до відповідальності, яка чекає на нього у дорослому житті, зможе вибудувати виважений діалог в конфліктній ситуації.

МОВОЮ ЦИФР! 5 500 років — вік найстарішої настільної гри "сенет", яку придумали в Древньому Єгипті. Відомо як виглядали фігурки та ігрове поле (10 рядів по три квадрати), але жодних відомостей про правила цієї гри не знайдено. 250 млн. екземплярів — обсяг продажів гри "Монополія" (офіційна версія) з моменту її створення у 1934 році. Гра, яку придумали в США під час Великої депресії, стала найпопулярнішою в ХХ ст. 145 тис. дол. — за таку суму було продано "Монополія" першого випуску в лютому 2011 року на аукціоні Sotheby's. 1,29 млрд. дол. — виручка корпорації Hasbro від продажу ігор та пазлів у 2010 році. Hasbro — один із найбільших у світі видавців настільних ігор (зокрема володіє брендами Monopoly, Scrabble, Battleship, Magic The Gathering). 550 новинок було представлено на німецькій виставці настільних ігор Spiel у 2008 році. Це рекорд за всі 30 років існування Spiel.

Армія настільних ігор впевнено зростає, виробники продукують все нові й нові ігри і здається, починається нова ера гри — гра заради міжособистісного спілкування, приємного дозвілля, естетичного задоволення. Тож які ігри бувають:

Гра має важливе значення в житті дитини… Якою буде дитина в грі, такою вона буде і в праці, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі…

Інтелектуальні настільні ігри

Такі ігри спрямовані на активний розвиток інтелектуальних навичок дитини. Вони відкривають нові знання в різних областях науки, історії, мистецтва та розширюють кругозір, розвивають стратегічне мислення, кмітливість, логіку, пам'ять, активізують мисленнєві діяльність. Ось декілька прикладів інтелектуальних настільних ігор: «Ерудит», «Темпо», «IQ-Бум», «Поза сумнівом. Вчимо англійську», «Thinkers», «Rummy». А також такі стратегічні ігри типу «Монополія», «Капіталіст», «Морський бій», шахи, шашки, доміно і нарди.

Розважальні настільні ігри

А такі ігри покликані розвивати дитину саме в розважальній формі. Ось, наприклад, ходилки-бродилки можуть бути засновані на сюжеті популярних мультфільмів, казок і дозволяють учасникам відчути тріумф перемоги — швидше за всіх пройти весь шлях від Старту до Фінішу! Ми всі пам’ятаємо такі ігри, як «Обхитрити акулу», «Uno», «Дженга», «Спагеті», «Макаронні вузлики», «Свинтус», «Тролі», «Шльоп вуса» «Fibber», «Крокодил», «Пиріг в обличчя».

Спортивні настільні ігри

Так-так, настільний спорт – це теж спорт! Чи ви вважаєте, що спортом можна займатися виключно в спортзалі? Ні! Подивіться на настільний футбол, баскетбол, хокей, аерохокей, твістер. Ці ігри відрізняються компактними розмірами і не будуть захаращувати простір квартири. А взяти з собою в дорогу та на природу – тут жодних проблем! І, може, саме ваша дитина заб’є вирішальний гол! А «Супер Твістер» здатний розворушити будь-яку компанію - і дорослі, і малеча вироблятиме запаморочливі па і демонструватиме чудеса гнучкості на великому ігровому полі!

Гра – серцевина дозвілля. Гра як величезний пласт культури різноманітить і збагачує дозвілля людей, відтворюючи цілісність буття людини. В магазинах є великий вибір настільних ігор. Якщо дитині сподобається гра, а батьки підтримають його прагнення грати і для себе вироблять звичку брати ігри з собою, то дитина буде із задоволенням грати і не проситиме ґаджетів.

Зона, вільна від гаджетів!

Також буде цікаво

Розвиваючі ігри Thinkers - комплект ігор, які вчать думати