Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей

Есть в наличии
240,00 ₴
Оформить заказ в 1 клик
  • ДоступностьЕсть в наличии
  • Колличество страниц224
  • Формат170x215
  • НовинкаНет
  • ISBN978-617-7544-67-7
  • EAN9786177544677
  • Специальное предложениеНет


Любомир Остапів - відомий український фінансист, консультант, засновник соціального проекту Сімейний Бюджет та партнер iPlan.ua – сервісу планування фінансового життя. Отримав економічну освіту та ступінь MBA у Києво-Могилянській бізнес-школі.

Майже 14 років працював в корпоративних фінансах, шість з них - фінансовим директором ІТ компанії. Любомир консультував провідні українські технологічні стартапи, такі як Stanfy, Petcube, HoshvaPR, SupportYourApp та багато інших.

Коли розпочинати розмовляти з дітьми про гроші? Як краще видавати їм кишенькові? Як пояснити, що таке сімейний бюджет? Скільки і куди потрібно відкладати для якісної освіти? Як виховати свою дитину фінансово грамотною? Чи виникали такі питання й у вас? Можливо так, а буває що навіть до таких питань "не доходять руки", бо важливіше для батьків навчити дітей руки мити та із зичливістю та повагою вітатися з сусідами...

Але якщо ви дбаєте про всебічний розвиток своєї дитини, його фінансовий добробут – у такому випадку ця книга саме для вас. Батьків турбує питання як і коли почати знайомство з грошима. І що робити з дитячим «купи, купи, купи, хочу, хочу, хочу». Впорайтесь розумно із шквалом дитячих емоцій з цією книгою, де ви знайдете огляд семінарів, курсів, книжок, мультиків, фільмів, історій на тему дитячих фінансів та підприємництва. А ще вам допоможуть розмови з українськими батьками різного достатку, яких об’єднав позитивний досвід у навчанні власних дітей та готовність його передати. І якщо ви діятимете мудро, то ваша дитина навчиться розумно управляти своїм грошима протягом усього життя!

"В американців навіть не виникає думка, що прийде Трамп чи хтось інший, і всі ті гроші вкраде, чи той фонд «згорить». Людям просто в голову таке не приходить, коли з ними про це говориш. В Україні, навіть маючи можливість інвестувати закордон, люди все одно зараз з підозрою ставляться до довгострокових інвестицій."

У книзі зібрано практичні поради – головне з досвіду провідних західних фахівців, фахові статті щодо фінансової грамотності. А ось для дитини буде цікаво зануритися в адаптовані ігрові вправи та історії. Виконуючи вправи, дитина «заробляє» монетки, між іншим – українські банкноти, та витрачає їх на свій розсуд, а може й заощаджувати чи дарувати.

"Тобто фокус для тих, хто на початку кар’єри або в кого мала зарплата: потрібно знаходити шляхи, як збільшити свій дохід. І тут відомий вислів, що найкраща інвестиція – це інвестиція в себе, працює навіть математично. Якщо людина буде інвестувати в себе, в свою кар’єру, набувати нових навичок, знань, то в довгостроковому періоді це значно вигідніше, ніж у 22 роки піти й покласти гроші на депозит."

ВІД АВТОРА: Я працював над книгою 2 роки, щоб зробити її максимально практичною. Окрім теорії наповнив її іграми, вправами, мультиками, фільмами, історіями та корисними порадами. Малюк та Бюджет допоможе українським батькам виховати фінансово успішну дитину. Це визнані методики із західної науки поєднані із прикладами фінансового життя українців. Найбільше користі буде для батьків дітей від 4 до 25 років. Вірю що книга допоможе вам передавати дітям правильні цінності ставлення до грошей та фінансового здоров’я.

УРИВОК: Психологи не рекомендують створювати “магію” в темі персональних фінансів. Адже дітям у дорослому житті потрібні раціональні рішення щодо цієї теми. Отже, банкомат— це не чарівна фабрика створення грошей. Досить швидко настає момент, коли варто пояснити принцип його роботи. Трохи пізніше у дитини з’явиться картка, з якої вона самостійно зніме гроші в банкоматі. Конструкції на кшталт “виростеш— дізнаєшся” не рекомендую, про це піде мова далі. Гроші — всього лиш інструмент. У дитинстві цей інструмент може підсилювати ті цінності, які ми, батьки, хочемо бачити в наших дітях: допитливість, терплячість, скромність, щедрість, проактивність, винахідливість, наполегливість, довіра, оптимізм, уважність. У нас, фінансових планерів, побутує приказка: “Покажи мені свій календар і свій бюджет. Після того я зрозумію твої істинні пріоритети”. “Увімкнувши” тему грошей, ми можемо з неї переходити на багато інших життєво необхідних навичок. Наприклад, розвиток відповідального ставлення до природи (екологія) чи принципи спільного користування (економіка спільної участі). У дорослому житті фінансова обізнаність захистить від багатьох проблем, особливо з кредитами та емоційними витратами. У фінансово незалежної людини значно більше вибору та можливостей і часто більше цінного ресурсу— часу! Ви читаєте ці рядки— тож готові почати розмову про гроші :)

10+1 ПРАВИЛО РОЗМОВИ ПРО ГРОШІ Не ховайтеся від запитань дітей про гроші, а радійте їм. Це найсприятливіший навчальний момент. Навіть якщо запитання: “Чому ми не можемо собі цього дозволити?”. Рон Лібер у своїй книжці “Як поговорити з дітьми про гроші” ділиться лайфхаком, як бути, коли запитання застало вас зненацька. Швидко запитайте у відповідь: “А чому тебе це цікавить?” Ваша головна мета — виграти хвилину, щоб підготувати якіснішу відповідь. Додатковим бонусом є розуміння контексту виникнення запитання. Адже часто дитина просто прийшла за емоційною підтримкою, а не за цифрами чи бюджетами. А іноді їй просто вклали у вуха нісенітницю, яку вам легше спростувати, знаючи джерело викривленої інформації. Почніть змалечку, у віці 4–6 років. Мені особливо сподобався приклад Яни Вуєвої, яка купила чотирирічному синові Марку гаманець, щоб він вчився поводитися з грошима.

А ще... книга "Малюк та бюджет" — це поштовх читачам замислитися над власним фінансовим життям і, можливо, змінитися на краще.

«Ясна річ, бюджет – це не панацея від усіх фінансових бід. І це не фінансова дієта, щоб людина перестала в кіно й театр ходити. Бюджет – це інструмент для розуміння своїх витрат, скільки можна заощаджувати, щоб вийти на певну ціль».

Напишите ваш собственный отзыв
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять отзывы. Пожалкйста авторизуйтесь или создайте аккаунт