Ігор Померанцев розповів про своє захоплення вином й поезією

4 вересня в книгарні «Читайка» відбулась зустріч з письменником та майстром поетичного слова Ігорем Померанцевим. Ігор зачитав уривки зі збірок «Винарні» та «Homo eroticus», перекладала його українською Діана Клочко. Відвідувачі мали змогу насолодитися поетичними читаннями, не дивлячись ані на дощ, ані на робочий для більшості киян, день.

Ігор Якович - стриманий, раціональний ерудит, який роздумує над історіями винарної культури ХІХ-ХХ століть, веселий гульвіса, який насолоджується винами, мудрий і витончений поет чуттєвих розкошів, який балансує між любов’ю до творчості та до вина.

Власні книжки «Винарні» та «Homo eroticus» Ігор Янович порівнює із Бахусом та Еросом – богами вина та кохання.  В них автор використовує терміни і образи зі світу радіо, музики, кінематографу. А щодо еротики – то в даному випадку вона являє собою еротичні стосунки поета зі словами, якими він висловлює почуття, переживання, захоплення, думки…  Це еротика метонімій, недомовок та глибини думки. Це скоріше психологічна драма, психологічна еротика. В обіймах поета  слова грають інакше,  одне з одним вони міняються місцями, рухаються, дають іскри, творять сенс в терті, в єднанні!


      На поетичні читання завітала вітчизняна письменниця Міла Іванцова

Ось що пише про власну творчість Ігор Померанцев:
«Мені подобається працювати з матеріями, чиє походження не викликає сумніву: повітрям, грунтом, вологою. Але не з усякою вологою. У моря – смак риби. У лісу – смак грибів та дичини. А у сонця? Саме так: смак вина. Я люблю текучу природу вина. Його можна переливати із гранітної балії до амфори, із чану до бочки, із бочки до пляшки, із пляшки до келиха, із келиха – до рота, воно може перетинати кордони держав та континентів і при цьому завжди залишатися собою. Подібним чином воно поводиться і у літературі, перетікаючи із жанру в жанр: про нього можна писати прозу, вірші, есеї, монографії, детективні оповідання та романи. Воно просотує повітря, грунт, книжки, ефір. Винарний письменник, який працює в горілчаній культурі, приречений на самотність. Та йому є чим себе забавити»

Діана Клочко, перекладач:
«Я мала пройти стадію розуміння вина, і що таке складне вино. Тексти Померанцева — це не алкогольне забуття, це надзвичайна чутливість»

Похмуру осінню погоду можна пережити лише в хорошій компанії! А Ігор Померанцев – дійсно хороша компанія.

   Ігор отримав у подарунок від "Читайки" пам'ятний "Табурет натхнення"


ВІРШІ ЗІ ЗБІРОК ІГОРЯ ПОМЕРАНЦЕВА:


Можливо, це
мають на увазі
порівнюючи зрілу пору життя
з осінню:
коли вікна стають хирлявими
у тобі,
і вітер виє
з тебе,
і весь ти наскрізь,
та розглядати у дзеркалі
ніяково,
а з горла
рветься пес
на ланцюгу.
Якщо не це, то що?

***

Стратегія
Удари слід спрямовувати
у різних напрямах.
Зони такі:
печінка,
нирки,
серце.
Раптом печінка витримає,
нирки не підкачають,
тоді, можливо, серце.
Але печінку тримати
у перманентному напруженні:
нехай собі плаває, то у білому,
то в червоному.
Нирки –
Пивом.
Серце –
Спиртами.
І все одночасно.
Тобі щось обов’зяково здасться.
Важливо не впадати у відчай.

Ознайомитися з книгами поета ви можете на сайті
   

Книга “Винарні” складається з трьох частин:
•    есеї  (розділ книги «світова війна з філоксерою»),
•    художня проза (розділ книги «wine school»),
•    поезія (розділ книги «музей вина»)
Есеї оформлено як довгий стіл, на якому є предмети для винопиття, але немає власне вина.
Центром художньої прози є повість «Баскський собака», подана як поєднання любовних, культурологічних, урбаністичних шкіців, написаних у різних містах Іспанії. А третя частина -  поетична, вона ілюстрована сучасними фотокомпозиціями, щедро насиченими і кольором, і простором. Однак останні сторінки – чорно-білі, а завершується усе зображенням порожнього келиха, випитого до останньої краплі. Книга буде цікава людям, що сприймають вино як мистецтво.


Нагадаємо, Ігор Померанцев – поет, есеїст, письменник, радіоведучий  на російському «Радио Свобода» та, звичайно, винолюб. Якщо вам здалося «мало» Померанцева, прослухайте його підкасти про винні регіони:
Винные командировки. Виченца
Винные командировки. Венето


Читайка - життя з книгою!

 

@ Фото - Оксана Гуненко
http://vk.com/fotofishka
http://vk.com/makiageforyou