45 книжок, які варто прочитати цієї осені

 

Сьогодні відкривається XXII Міжнародний львівський «Форум видавців»!  Він знаменує собою новий рік у житті книголюбів України. Адже його чекають, до нього готуються, на нього приїздять літературні заменитості, а кращі з кращих видавців представляють головні новинки року.  Дуже скоро Ви побачите ці книжки і на полицях «Читайки». 

 

Готуйте кошики. Будемо збирати урожай новинок! 

 

 

 

 

 

Для зручності ми поділили книжки на декілька рубрик:


 

СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА
СУЧАСНА СВІТОВА ПРОЗА ТА ПОЕЗІЯ

 


 

КЛАСИКА

  • Джеймс Джойс. Улісс (Видавництво Жупанського)
  • Йоанна Батор. Піщана Гора (Астролябія)
 


КНИГИ ПРО ЄВРОМАЙДАН,  ВІЙНУ  ТА КРИМ

  • Максим Бутченко. Художник войны (Фоліо)
  • Євген Положій. Іловайськ (Фоліо)
  • Тарас Березовець. АНЕКСІЯ: ОСТРІВ КРИМ. Хроніки «гібридної війни» (Брайт Букс) 
  • Ганс Боланд. Моя російська душа (Видавництво Жупанського)
  • Хіроакі Куромія. Зрозуміти Донбас (Дух і Літера)
НОН-ФІКШН

  • Радість контакту. Розмови з Тарасом Прохаськом (Discursus)


 
 

НОВИНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

 

 

Окремо хочемо зупинитись на найбільш цікавих, на наш погляд, новинках.

 

1. Стівен Кінг «Що впало, те пропало»: 

 

Продовження роману «Містер Мерседес» українською виходить всього навсього через 3 місяці після виходу мовою оригіналу! 

В фокусі автора знову (згадайте «Мізері») фанатична любов читача до творчості літератора. На що можна піти, аби задовольнити цікавість і дізнатися, чим закінчиться улюблений твір? У Кінга, ясна річ, на вбивство.

Закордонні читачі в своїх відгуках зазначають, що нова книга Кінга має настільки швидкий ритм, що її неможливо відкласти на потім.

 

 

 

2. Мішель Уельбек «Покора»: 

Роман наробив багато галасу по всій Європі. Автор переносить читача у недалеке майбутнє, коли у Франції президентом стає мусульманин.

Викладач Сорбонни Франсуа вимушений коритися своїм новим господарям – шейхам із Саудівської Аравії. Більшість його колег, аби зберегти посади, приймають іслам. Перед Франсуа, який до того ж тяжко переживає кризу середнього віку, постає непростий вибір: піти на пенсію чи навернутися до ісламу, взяти собі кілька гарненьких дружин і зажити новим життям…

Обережно, багато сексу та фірмового сарказму Уельбека!  

 

  

3. Джонатан Сафран Фоєр «Страшенно голосно і неймовірно близько»: 

Роман  «Страшенно голосно і неймовірно близько» став найпопулярнішим серед книг про трагедію 11 вересня! 

11 вересня 2001 року загинув батько дев’ятирічного хлопчика Оскара Шелла. Він тяжко переживає втрату, але якось випадково знаходить ключ і має розгадати таємницю, дослідивши весь Нью-Йорк…  Фоєр намагається вивчити різні типи психологічних травм, подати власне тлумачення тем втрати, родини, боротьби між самозахистом та саморуйнуванням. 

 

4. Сергій Лойко «Аеропорт»: 

Книга, що розриває шаблони українців. Детальніше про неї ми писали тут. 

 

 

5. Вітольд Ґомбрович «Порнографія»: 

 Видавництво Старого Лева пропонує почитати «Порнографію» - роман польського письменника і драматурга Вітольда Гомбровича. Дія роману відбувається у Польщі за часів Другої світової війни, проте історичні реалії – лише тло для захопливого сюжету з елементами криміналу і любові. В центрі подій - двоє варшавських інтелектуалів, що помандрували до сільської місцевості, ховаючись од війни, і зустріли там двох молодих закоханих, які, на їхню думку, ідеально пасують один одному, проте ще не осягнули цього вповні.

 

 

6. Кузьма Скрябін «Я, шонік і Шпіцберген»: 

Вже посмертно в тому ж «Фоліо» побачить світ роман «Я, шонік і Шпіцберген» Кузьми Скрябіна. Як і в попередніх книгах на читача чекає іскрометний гумор і простий та щирий Кузьма.

 

 

7. Джордж Орвел «Колгосп тварин»: 

7. Видавництво Жупанського пропонує читачам як завжди актуальну антиутопію Джоржа Орвела «Колгосп тварин». Саркастична фантазія на тему Радянського союзу з іронією показує, що буває, коли до влади приходять свині.

 

 

8. Юрій Винничук «Аптекар»: 

 


У новому романі відомого письменника Ви знайдете улюблені середньовічні теми: катівні, відьми і чари.

«Катівня – це особливий світ, таємничий і прихований. У пересічного міщанина це місце викликало острах, але разом з тим і потаємне бажання бодай одним оком припасти до якоїсь шпарки і побачити, що там відбувається, щоб, отримавши омріяну порцію дрижаків, з тихим задоволенням смакувати їх потому і вивищуватися у своїх очах, думаючи про себе як про чистого й непорочного херувима. Але не дано це було нікому, опріч тих, кому цей обов’язок припадав службово», каже автор.

Роман є не історичним, а містичним.  А події розгортаються у 1646-1648 роках напередодні штурму Львова Богданом Хмельницьким.

 

9. Андрій Кокотюха «Чорний ліс»: 

 

Події відбуваються у роки Другої світової війни у Чорному лісі на Волині.  Українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві (колишньому міліціонерові з Миргорода, в’язневі, радянському диверсанту) непросто розібратися у тому, хто є ворогом його народу. Втім, вроджене прагнення справедливості не лишає сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

Загалом, у шанувальників творчості Кокотюхи і тих, хто цікавиться темою повстанського руху в Україні, книга викличе неабиякий інтерес.

 

 

 

10. Василь Шкляр «Чорне Сонце»

 Чорне Сонце - це історія розгортання російсько-української війниочима бійця полку "Азов". Глибока, сповнена смутку, болю і надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.  До видання також увійшли наступні твори:  "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті" та "Цілком таємні історії". 


11. Андрій Любка «Карбід»: 


Пригодницький роман про 100 способів контрабанди від Андрія Любки – чи не найактуальніша й найобговорюваніша книга з усіх.

Події у цьому тексті, несхожому на попередні, розгортаються впродовж тривожного літа у вигаданому містечку Ведмедів. У цьому місті група ентузіастів вирішує побудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в’язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку – про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом.

У цій книжці є всі елементи міста поза шенгенською зоною: тут поруч живуть рибалки, трунар, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер з геніальними ідеями та безнадією. У персонажів немає віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти.

 

12. Євген Положій «Іловайськ»: 

 

Як і «Аеропорт» Лойко, ця книга має всі шанси стати бестселлером в Україні. Це одна із правдивих історій про події на війні без купюр та сантиментів.

В книгу увійшли розповіді бійців добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», «Дніпро-2», «Кривбас», 42-й батальйону територіальної оборони, солдатів та офіцерів 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонників Сумського пересувного загону.

Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора оприлюднити досі не з’ясовані факти, пов’язані з трагедією. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. «Коли дивишся на таких хлопців, ти починаєш поважати свою країну. Ти не будеш поважати країну тільки через прапор та гімн. Тільки через вчинки людей. Саме через це нас почали поважати, і ми починаємо шанувати один одного», – зазначає автор.

 

 

Яку з новинок Ви збираєтесь читати? (опитування)

 

 

 

 ФОРУМ ВИДАВЦІВ

Дата проведення: 9-13 вересня 2015 року
Місце проведення: Львівський Палац Мистецтв
Сайт: www.bookforum.com.ua

Програма Форуму

Купити квитки на Форум