Рецензія тижня: Яскравий щоденник

 

Автор тексту: Голік Олена


Як часто Ви були свідком чи учасником такого діалогу мами та дитини?

-          Як пройшов день?

-          Нормально.

-          А що ти сьогодні їв?

-          ...

-          Який ти молодець. Сідай вечеряти, а потім можеш подивитись мультики по телевізору.


У багатьох батьків спілкування з дітьми обмежується такими репліками.  Спілкуванню з дитиною потрібно навчатись, не жалкуючи терпіння та любові. І є речі, які в цьому можуть суттєво допомогти.


Сьогодні я хочу розповісти про дивовижну знахідку, яка точно знадобиться батькам та їхнім дітям дошкільного та молодшого шкільного віку - це  «Яскравий щоденник»!  

 

 


Що таке «Яскравий щоденник»?


Проект «Яскравий  щоденник» —  український сімейний стартап.  Автор ідеї – Ірина Негован, фінансовий директор та мама, що виховує двох дітей.    


Блокнот-щоденник складається із 168 сторінок, які призначені для спільних занять батьків та дітей віком від 4 до 11 років.  Він сподобається молодим (20-35 років), активним батькам!   Для одного дня – 2 сторінки.  На заповнення цих двох сторінок достатньо 20 хвилин.  І їх можна заповнювати не щодня, а тоді, коли Ви маєте вільний час! :)


 


Навіщо Вам потрібен «Яскравий щоденник»?


-          Ваші діти завдяки щоденнику навчаться бути оптимістами та вести здоровий спосіб життя, звикнуть орієнтуватись в потоці інформації, почнуть помічати позитивні події та зустрічі;

-          мама чи тато, заповнюючи разом із дитиною сторінки отримає змогу подивитись на світ дитячими очима, пояснити важливі речі та поговорити на цікаві теми – щоразу різні :).

-            це чудова нагода провести з сином чи донькою разом час! 

 


Як виглядає зсередини:


  1. Сторінка зліва – містить лабіринти, задачки, місце для малювання, інструкція для орігамі, прості дитячі рецепти і т.ін.   Наприклад:

       
 
 
         


     2. Сторінка справа складається з п'яти блоків з місцями для заповнення:  • Науковий факт – факт може виявитися правдивим, а може фейковим. Вам і дитині потрібно буде дізнатись правду! :) Можна користуватись інтернетом.

  • Тема дня – наприклад, «Що робить тебе тобою?», «Якби ти придумав свято, то це було б свято...», «Твій ідеальний день - це...». 

  • Польові дослідження – місце, в якому можна описати чи намалювати свої враження за день, чи цікаві факти, які малюк дізнався, чи найцікавіша подія, що сталась.

  • Гастрокритика – коротенька розповідь про кулінарне «відкриття» дня. Наприклад, що брокколі дуже не смачне, а морозиво навпаки :)

  • Куточок вдячності – придумайте та напишіть три речі, за які Ви хочете подякувати.  Сюди можна віднести те, що здивувало чи подарувало відчуття щастя. Важливо, щоб цей пункт дитина заповнила сама, без підказок мами. Ви самі здивуєтесь, наскільки тонко та глибоко діти відчувають те, що з ними відбувається у життя!

 


Переваги щоденника:


  • Якісний еко-папір;
  • Креативні завдання;
  • Аналогів на цей вік практично не існує! 
  • Щоденник є на вибір російською або українською мовою.


Особисто я залишилась у захваті від ідей щоденника і точно куплю його для своєї сім'ї.  Я вважаю, що блокнот запамятається нам надовго та навчить бути ще близькішими і ріднішими! 

 Відгуки з мережі:


Анна Валерьевна:  Спасибо за такую чудесную вещь! Этот дневник - окно в мир творчества, креативности и гармоничного взаимодействия с ребёнком! Не видела ранее ничего более интересного и развивающего! Спасибо создателям.


Ольга Галета:  Спасибо автору за невероятно позитивную, я бы сказала, осознанную, книгу!  Дорисовки, искалки, идеи для творчества, простые занятия, научные факты, темы дня, гастрокритика... И при этом, автор не просто оставляет место для творчества, а погружает в него. Дневник, кажется, позволяет маленькому человеку чувствовать себя МОГУЩИМ, УМЕЮЩИМ, делает его АВТОРОМ своей книги и своей жизни. Просто позволяет ребёнку почувствовать и понять себя - и это восторг, в котором, к тому же, прячутся обучающие элементы.  Отдельное спасибо за местечко, отведённое в дневнике для благодарности каждому дню. И хотя мы с ребёнком только начали дневник заполнять, я уже предчувствую наш будущий шедевр))) 


Екатерина Ржевская:  Дневничок сразу понравился дочке - сначала дизайном, а потом и заданиями. Особенно легко было в нем творить на природе, за городом - где, наверное, ребенку легче проявлять творчество, где больше впечатлений и внимания окружающему миру. Самое забавное, что в школе задали кое-что на лето, и задания, конечно же, не вызывали столько энтузиазма как дневничок. Поэтому заполнение дневничка превратилось в некую награду после школьных упражнений :). Очень рекомендую для всестороннего познания мира и себя детям вместе с родителями!