П'ять книг-злочинів проти людства

 

  Думка автора статті не обов'язково співпадає з думкою колектику книгарні "Читайка"

 

Поруч із відомими шедеврами літератури існують книги, котор інакше, ніж макулатурою і не назвеш.

Їх успіх серед населення викликає риторичні запитання у інтелігентів та зазвичай натикається на обурливе «Ти що, не читав ...?!».  Складається враження, ніби не прочитавши черговий розтиражований бестселлер, прирікаєш себе на довічне скніння в лавах «відставших» від світових трендів.  Але хай там як, кожен читач, вихований на творах Марселя Пруста та Федора Достоєвського, уникає таких книг.


Колектив книжкового магазину «Читайка» проаналізував «шедеври» п'яти останніх років та готовий поділитися з вами добіркою найбільш злочинних книг 2010-2016 рр!   
1. Пауло Коельо «Алхімік»

 


Звинувачується у претензіях на глибокий сенс/геніальність!

 

Історія знайомства із творчістю Пауло Коельо у всіх приблизно однакова. Звідусіль було чути і бачити відгуки «Ця книга змінила моє життя», і, звичайно ж, Ви піддались масовій істерії.

 

Натомість отримали банальний сюжет, в якому пастух Сантьяго з Андалусії бачить сон, який кличе його до єгипетських пірамід вирушати на пошуки скарбу.  Під час подорожі він зустрічає циганку, єгипетського фараона, англійця, загадкового Алхіміка та кохану Фатіму. Згідно задуму Коельо,  книга має навчати читачів древній мудрості: «Что случилось однажды, может никогда больше не случиться. Но то, что случилось дважды, непременно повторится и в третий раз».  Автор ніби намагався створити сучасний міф, за яким знімуть високобюджетний кінофільм із Леонардо ДіКапріо у головній ролі.     Серед нас багато тих, хто прагне бачити сенс у прозаїчних речах. Саме для таких людей і виник Коельо, як феномен 21 століття, який під виглядом мудреця заявляє, що всі ми слідуємо за Долею, аде спочатку Долю потрібно знайти. Крім того, кожне Слово пишуть з великої літери – ніби це додасть читачу просвітління.  

 

 

 

2. Ронда Берн «Секрет»


Звинувачується у пропагуванні ліні та перекрученні позитивістських ідей!


По-перше, «Секрет» («Тайна») – один із тих рідкісних випадків, коли книгу пишуть по фільму,  а не навпаки.  Можливо, продюсери фільму просто вирішили підзаробити завдяки продажу друкованих видань? 

 

По-друге, основна ідея книги – «Всесвіт допоможе мені». Так, щоб рік подорожувати навколо світу або зустріти кохання всього свого життя, не потрібно сумлінно працювати або відвідувати людні місця, розвиватися особисто і професійно!  Навіщо працювати над собою, якщо всесвіт і так тобі допоможе всього досягти?  Проста, як табличка множення, формула навчає сидіти на дивані і мріяти вголос, чекаючи з моря погоди. Ваш тато, скоріше за все, назвав би цю філософію «бредятиною» і був би правий.  

 

 

 

 

3. «Чайка Джонатан Лівінгстон», Річард Бах

Склад злочину такий самий, як у Пауло Коельо «Алхімік» - псевдомудрість! 

   

 В основі книги банально-популярний сюжет, в якому лунає заклик відкинути думку більшості та піти проти системи, бо лише ти - ВЕЛИКИЙ І НЕЗВИЧАЙНИЙ ТИ -  знаєш, як правильно жити. Це дуже нагадує кризу підліткового віку, коли дитина заявляє:  "Я не такий як всі! Ви мене не розумієте, сумне і сіре більшість! Тільки я знаю, що таке життя і щастя! І я вам покажу!"   Більшість читачів переростають це у віці 15-20 років.   Окремих слів вартий об'єм книги - як раз для однієї-двох поїздок в метро.

 

 

 

4. «Самотність у мережі», Януш Леон Вишневський


Звинувачується у психологічній мастурбації!

 

Дія роману відбувається в середині 90-з рр. Головні герої знайомляться в ICQ. Після тривалого віртуального спілкування на усі життєві теми вони зустрічаються в Парижі, закохуються одне в одного, але все одно щось їм заважає бути щасливими. 


Роман Вишневського «Самотність у мережі» нагадує  багаточисленні пісні групи «НеПара» - пристрасний чоловік та меланхолічна жінка співають вам лебедині пісні про безодню звичок, які роблять неможливим їх кохання.  При цьому жоден із них не вдається до рішучих дій.  

Дійсно, навіщо намагатись змінити щось у своєму житті, якщо так цікаво заламувати руки та тихо страждати? 

В той самий час в книзі повно мудрих цитат в стилі Коельо, але вже без містицизму – хоч новий статус в ICQ  став!   Тонкосльоза публіка після прочитання книги розкриває таємниці стосунків між чоловіком і жінкою: чоловік має кохати, а жінка – обовязково страждати.  

Додатковий факт:  роман «Самотність у мережі» допоміг Янушу Вишневському пережити власне розлучення. 

 

 

 

5. Еріка Джеймс «Пятдесят відтінків сірого» (трилогія)


Звинувачується у популяризації жанру «еротичний роман для домогосподарок»!

 

Трилогію обговорював весь світ і навіть Опра Вінфрі зізналась, що читала її.

 


Панянки, які придбали і прочитали еротичний роман І. Л. Джеймс, прагнуть замести сліди і активно збувають книги у благодійних магазинах :). Адміністратори крамниці Goldstone books знайшли цікавий спосіб захисту від нашестя еротичних книжок! Вони звели стіну з понад тисячі примірників "50 відтінків сірого". Подивіться, як це було: