Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття. Рецензія на книгу

 

Любі читачі!

Цього тижня ми вирішили поділитися з вами рецензією на новинку, присвячену мистецтву ХХ століття. Попередня книга Франсуази Барб-Галль тривалий час трималась у ТОП-100 продажу книгарні "Читайка". Сподіваємося, нова книга теж буде цікавою дітям і дорослим! Автор рецензії: Христина Содомора

Джерело: starylev.com.uaАвтор:

 
   
   
Франсуаза Барб-Ґалль – відома французька письменниця, мистецтвознавець і педагог.   Працює консультантом у Міністерстві освіти Франції, викладає у школі Лувра.  


 Про що книга:
 
Якщо ви вже ознайомились із попередньою книгою Франсуази «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», то ця книжка вже не потребуватиме суттєвих рекомендацій. Адже структура видання така ж сама: спершу подані так звані методологічні розділи-роздуми, а далі - власне практична частина, знайомство із конкретними творами мистецтва, цього разу - мистецтва ХХ століття.
 
 
 

Французька мистецтвознавець наголошує, що «ми маємо право чогось не знати» і, відповідно, не варто боятися запитувати, ставити прості і на перший погляд наївні запитання. І, головне, варто відкинути всілякі кліше, стереотипи та упередження стосовно сучасного мистецтва. 
 
 
Практична частина, як я її називаю, включає 30 творів.  І цього разу це не лише живопис, а й скульптури та інсталяції.
Авторка не презентує виключно найвідоміші картини, а розповідає іноді про не надто поширені твори сучасних митців. Важливо, що кожна окрема робота не вирвана з контексту – вона описується і як частина творчості митця, і розглядається у дискурсі сучасних мистецьких віянь, напрямів та стилів.  

 
 


Як написано:

 
Однозначно пізнавально, цікаво, якісно і ґрунтовно. 

 

Кому:

 
Я особисто раджу цю книжку всім. І, можливо, скептикам, які не розуміють чи не хочуть розбиратися у мистецтві ХХ століття, вважаючи його мазаниною, непрофесійним, дивним і примітивним – рекомендую особливо.    Також батькам. І не тим конкретно, що націлені водити дитину по музеях та галереях, а взагалі всім, хто дбає про якісне виховання своїх дітей.

Адже це не посібник з історії мистецтва. Це прекрасна методологія, як взагалі з дитиною про щось розмовляти, як допомагати їй у знайомстві зі світом навколо. Принципи авторки можна застосовувати до всього – читання, малювання, споглядання, вивчення якогось предмету тощо.

 
 


Цитати:

 
 
  • «Картина Раймена, як і багато творів ХХ століття, не має рами. Це дає їй певну форму свободи: вона не підпорядкована іншим обмеженням, окрім власних, не замкнена у “клітці”» С.120 (Роберт Раймен, «Розділ»)

 
  • «У таких митців, як Френсіс, навмисна невідповідність між назвою і зображенням спонукає до пошуків глибинних сенсів. Назва не описує образ, але вона дуже важлива, бо вказує на джерело натхнення» С.97 (Сем Френсіс, «Білизнá кита»)


 
 
Придбати книгу Франсуази Барб-Галль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття» можна в книжковому магазині  www.chytayka.com.ua