Щасливі голі люди: портрет часу від Катерини Бабкіної

 

 

Автор рецензії: Голік ОленаСвяткування тріумфальної перемоги Джамали на пісенному конкурсі «Євробачення-2016»  не завадило мені знайти час, аби насолодитися читанням нової книжки Катерини Бабкіної під назвою «Щасливі голі люди». 


Це невеличка збірка оповідань про щастя. І починається вона так: «Не роби з себе казна-що, а носи кросівки», ніби натякаючи, що на тебе чекає легке та невимушене чтиво! :) 

 

 

 


 

Про книгу:


«Щасливі голі люди» – цикл оповідань Катерини Бабкіної про щастя.   Стандартний опис книги Ви можете прочитати тут http://www.chytayka.com.ua/ru/schaslivi-goli-ljudi.html, а я краще наведу опис книжки від автора:


“Це книжка про курячі серця в Ханої, Ойстер Бар в Нью-Йорку і початок травня в Одесі, книжка про смерть і війну, навіть про дві, і про тих, хто пережив і вистояв, і тих, хто вірив, і тих, хто любив і віддавав, і хто брав і дякував, або ні. І навіть про тих, хто колись вчинив не так, як слід, і живе з цим все життя. Про тих, хто виріс,  коли валився Радянський Союз, про тих, хто створив успішний бізнес, про тих, хто все життя чекає на щось, хто живе в Карпатах, в кого татуювання, про тих, хто п’є алкоголь, щоби забути, про тих, хто ще зовсім маленький, але, звісно, виросте. І про всіх інших. Але в першу чергу книжка про те, як бути щасливим. З цим всім і всім іншим”.

 

 

Про автора:


     Катерина Бабкіна  – українська письменниця, сценарист, драматург.  Народилась в Івано-Франківську. 

    Співпрацює з українськими та зарубіжними виданнями: Esquire, Фокус, Бізнес, Le Monde, ART UKRAINE, Harper's Bazaar, The Insider, ПЛАТФОРМА, Buiro 24/7.  Пише вірші, оповідання та дитячі книжки. 

    У грудні 2015 року Катерина випустила книгу для дітей “Шапочка і кит” і поставила собі мету зібрати мільйон гривень для благодійного фонду “Таблеточки”.   «Щасливі голі люди» - це її третя прозова книга.

 


 

 На презентації книги під час Книжкового Арсеналу не обійшлося без скандалів:

 

 

 

 

Ви знаєте, що у китайців є навіть такий прокльон: «Щоб ти жив у годину змін»? «Щасливі голі люди»  - це книжка про людей, що живуть на зламі часів і,  тим не менше, здатні бути щасливими.  

 

Героями стали жінки з середмістя Києва, старшина морського флоту, котрий потрапляє до гуцульської родини, британський журналіст, який переживає події Майдану, київська молодь, дівчинки-подружки, які переживають розпад Радянського Союзу... Травматичні досвіди є в кожного. Важливо не те, що ти маєш, а те, як даєш з цим раду.


  

 

“Все, що ми робимо – прикриваємося. Ми проходимо наївні і відкриті, а потім цей світ починає нас пи*дити, даруйте на слові. І все, що ми робимо впродовж життя, ми прикриваємося, щоб нас не боліло і щоб нашим життєвим функціям не шкодило, щоб могти любити, працювати, творити… Ми прикриваємося і нарощуємо цю броню. Під тиском різних пошкоджень формується особистість. Однак не можеш ти бути щасливим, не знайшовши в собі сили на це оголення”, – Катерина Бабкіна
Увага! Книга містить ненормативну лексику

Катерина Бабкіна вважає, що так само, як смерть, втрати, важкі хвороби, ці слова існують. «Від того, що ми перестанемо їх говорити, нікуди не дінуться ці емоції, які вони означають».

 

 

Кому сподобається:

  • старшому поколінню, про яке пише автор;
  • молоді, що народилась у двохтисячних і не знає, що таке заварені у метал кіоски, але однак дуже добре зчитує емоції тих часів.Перші відгуки читачів:

 

 Президент MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев

 «Люди медитують по-різному. Одні читають Тору, інші співають «Ом», треті курять кальян, а я слухаю Катерину Бабкіну. Найсильніша сторона цієї справжньої леді – вигрівання запалених місць душі влучним словом».


 Oksana Schur 

 «По-моєму, у "Щасливих голих людях" Бабкіній вдалося досягти стильної простоти, пройти лезом, яке визначає межу між сентиментальністю і пафосом - й не оступитися. Тут є про бідність, еміграцію, кохання, смерть, про майдан і війну, аякже, але не так, як в усіх: тонше. Література - ми про це часто забуваємо, коли йдеться про складні теми - не для вичавлювання сліз.  Люблю читати Катю, не тільки тому, що люблю Катю, а тому, що її книжки - про моє покоління і тут є багато всякого, про що хотіла би забути і ще такого, чого особисто не прожила, але ці чужі досвіди все одно зі мною назавжди»


Христина Содомора 

 «Я тут зовсім не збираюся вихваляти книжку та увінчувати лавровим вінком авторку, але це воістину той випадок, коли книжку вподобуєш буквально із першого речення: "не роби з себе казна-що, носи кросівки". Якщо така фраза звучить із вуст батьків - вони реально (ні, нереально) круті! це кредо, мотто чи що собі хочете - але в цій фразі вся суть і сіль нашого (окей, мого) життя...» 


 Ірина Славінська 

На Книжковому Арсеналі Катя обіцяла подарувати по примірнику книги кожному, хто прийде щасливим і голим. Таких виявилося двоє. 


 


Хочете й ви бути одним із перших читачів книжки? Поспішайте замовити на www.chytayka.com.ua: